Přeskočit na obsah

Ukrajinsko-česká obchodní komora (Ukrcham) posiluje a od 1. dubna ji bude řídit Petr Krumphanzl

Petr Krumphanzl má zkušenosti s prací pro vlády v bankovním byznysu. Pro ukrajinskou vládu spravoval znárodněnou Privatbank – největší finanční ústav v zemi s 20 tisíci zaměstnanci, pro rakouskou vládu čistil zkrachovalou hypoteční banku a v Česku se zasloužil o přechod vlastnictví Expo bank z ruských do českých rukou.

Bankovního top-manažera přivedl do Ukrcham předseda představenstva Petr Krogman, který jeho angažmá navrhl 30. března na valné hromadě Ukrcham a následně jej schválilo představenstvo komory. Ukrajinsko-česká obchodní komora je nejrychleji rostoucí komorou v Česku a od jejího založení v květnu 2022 do ní vstoupilo 130 členů. Jedná se jak o české firmy, které už na Ukrajině působí, nebo se na tamní trh chystají vstoupit, tak i o významné ukrajinské firmy podnikající na Ukrajině i v České republice. Obrat firem sdružených v UKRCHAM na Ukrajině či v obchodu s ní dosahuje 40 mld. Kč.

Komora posílila i představenstvo, které rozšířila z 5 na 9 členů tak, aby lépe reprezentovalo rozšiřující se členskou základnu. Předsedou představenstva byl zvolen Petr Krogman, místopředsedou Vladislav Bondarevsky. Dalšími členy představenstva byli zvoleni: Michaela Macharik, Richard Benda, Jaromír Koudelík, Lyudmyla Didukh, Ruslan Kiselyov, Jan Bednář a Andrii Kolesnichenko.

Prezidium, coby statutární orgán, bylo též rozšířeno, a to ze 2 členů na 4. Předsedou prezidia byl zvolen opět Petr Krogman a novými místopředsedy prezidia se stali Vladislav Bondarevsky, Michaela Macharik a Richard Benda.

Valná hromada též změnila stanovy, tak jak bylo navrženo v pozvánce a oznámení o konání valné hromady.

Prezident České republiky Petr Pavel přijal na Pražském hradě v pondělí 27. března Petra Krogmana, předsedu Ukrajinsko-české obchodní komory.

Přečtěte si také